Winterkoningen Sweere en Lute, duatlon-cracks Picard en Van Dijk – Wim’s Tri Journaal 75

 

WOENSDAG – De derde dag van de lijstjes tussen kerst en oud/nieuw. Bovendien weer een jubileumpje met WTJ: de 75e aflevering! Dit keer gaat het over de wintertriatleten en de duatleten. In totaal hebben zij 18 wedstrijden in eigen land kunnen doen. Dat mogen er de komende jaren best meer worden. Nieuwe impulsen worden bedacht voor zowel de Winter-series en natuurlijk is er de teamcompetitie oftewel Run-bike-run Series 2015. Het komt dus wel goed met beide disciplines de komende jaren. En die Powerman Holland? Die keert in 2017 heus wel terug in Nederland.

10636258_823537007681815_8229476334695298604_n index

De wintertriatleten kwamen dit jaar uit in vier wedstrijden: het NK in Enschede, Groningen, de laatste keer Assen en de winterduathlon Alkmaar. Tilburg telden we nog niet mee, maar ook daar was Teun Sweere de beste. Jeroen Lute en Kurt van de Nes zijn twee waardige wintertriatleten op het erepodium 2015. Richard Louman zal na zijn winst in Assen ongetwijfeld volgend jaar vaker in actie komen. Laura Gorter is behalve een goede crossduatlete ook een goede wintertriatlete. Ze hoefde het alleen af te leggen tegen Eline Lute-Kuin, die net even een puntje meer pakte. Mooi dubbelsucces dus in huize Lute: ‘goud en zilver’.

Wintertriathlon mannen 2015

 Voornaam AchternaamTijdKlass.Jaar  
1MarkvanErp04.12.19652006*
2MarcelvanAmstel04.32.542322006*
3MarliesvanAmstel05.08.59662006*
4DickvanDoorn06.43.548602011*
5PeterZijerveld08.05.0331986*
6CorStory08.21.10131987*
7BerHeijn08.45.24351987*
8CorStory08.56.36171986*
9FransJansen09.08.00251986*
10FransJansen09.34.35291985*
11JohannesdeMan09.47.25711986*

Wintertriathlon vrouwen 2015

 Voornaam AchternaamTijdKlass.Jaar
1YvonnevanVlerken09.15.4412017
2YvonnevanVlerken09.26.5012016
3DiederikScheltinga10.39.45162011
4RaimondSchikhof10.53.48282017
5NielsKoervers11.16.28332014
6SamPaardekoper12.06.55512015
7StefanVogel13.10.57372018

 

12190966_974745702584462_5570334462837207234_n11071474_10200628803318407_2549963415473819591_n

In de duathlon telden we veertien wedstrijden mee. Het zijn naast het NK in Assen en het EK Powerman en EK sprint in Horst aan de Maas de volgende races: Borne, Borne (Twentse Triathlon Tour), Deurningen, Dordrecht, Groningen, Hilversum, Hoogerheide, Hoorn, Ter Idzard, Utrecht en IJburg. Spannend was het of landskampioen Stein Posthuma dan wel Alexander Picard de eindstand naar zijn hand zou zetten. Uiteindelijk is de man uit Chaam toch over alle wedstrijden de beste en, verrassend Joep Staps nog tussen Alexander en Stein in. De cijfertjes geven ook de overmacht van Marina van Dijk dit jaar weer. Niet alleen vier overwinningen, ook heel vaak in de top vijf. Dat alles maakt dat de Amersfoortse met een straatlengte de beste duatlete over 2015 is geworden.

 Duathlon mannen 2015

Klass.Voornaam AchternaamtijdPos.Jaar 
1MarkvanErp04.12.19652006*
2MarcelvanAmstel04.32.542322006*
3MarliesvanAmstel05.08.59662006*
4DickvanDoorn06.43.548602011*
5PeterZijerveld08.05.0331986*
6CorStory08.21.10131987*
7BerHeijn08.45.24351987*
8CorStory08.56.36171986*
9FransJansen09.08.00251986*
10FransJansen09.34.35291985*
11JohannesdeMan09.47.25711986*

Duathlon vrouwen 2015

 Voornaam AchternaamTijdKlass.Jaar
1GuidoGosselink08.44.2362001
2HenriKiens08.49.2771991
3HenriKiens09.19.3291990
4DiederikScheltinga09.47.33642010
5Piet-HeinSchram09.48.31682009
6MarcelWeijers09.53.54422000
7CorStory10.00.19582000
8FransvanHeteren10.00.27211995
9CeesVerbeek10.01.02862001
10SioneJongstra10.02.0682004
11CorStory10.02.24641991
12CorStory10.03.45892001
13CorStory10.07.12832003
14Ben vanZelst10.09.19771991
15CorStory10.09.45951999
16IrmaZwartkruis10.10.3441991
17CorStory10.10.45231989
18CorStory10.12.20772002
19CorStory10.12.30471990
20DennisVandermeer10.16.441052003
21MarcelBoor10.20.451292001
22GeorgeHilgeholdt10.22.271362001
23CorStory10.25.30741994
24CorStory10.27.24911996
25CorStory10.28.321312005
26CorStory10.28.40621992
27Dirk-JandeJong 10.29.391392005
28SefQueis10.30.13841994
29CorStory10.32.491222004
30CorStory10.33.19811997
31GerardCornelissen10.34.26941994
32JacovanDelden10.46.532032001
33CeesVerbeek10.57.471241998
34ReinierBruijnooge10.58.032832008
35CorStory10.58.081992015
36CorStory11.00.482392016
37TonnySasse11.02.472442003
38MarcelBoor11.15.222552004
39WimTimmermans11.18.553542008
40BasvanEsch11.22.392312018
41ChrisDijkzeul11.24.193192003
42CorneliaRoth11.28.02452010
43BenjaminFokkema11.53.131241988
44BenteBeek11.58.023742012
45BasvanEsch12.01.133702015
46ThijsPauwels12.10.174412016
47AnjaHeijnen12.17.13902009
48JacobMoerman12.32.354672012
49WilcoMansvelders12.34.435322002
50Fredvan derTang12.36.324162018
51JurgenSwinckels12.38.195072007
52JeroenHattink12.53.366652014
53MartijnvanEldik12.54.443812017
54SjaakVerschuur13.05.376242001
55RichardWaalkens13.15.465032018
56MichelBorst13.24.396512012
57WoutervanTiel13.28.113891993
58JelleHendriksen14.26.115712017
59ThijsVries14.45.379712005
60HansDieben14.46.019722005

Veel plezier met de lijstjes. Morgen de triatleten, waarbij aangetekend dat in de formats van teams (zoals in de Teamcompetities) geen punten kunnen worden uitgedeeld. Het is met deze klassementen, waar ik in 1985 met de introductie van de SPC ooit mee begonnen ben nog altijd een individuele sport. In die totale database 1985-2015 staan inmiddels 4378 tri- en duatleten….

 

Wim van den Broek

Wim van den Broek

Helft van Nederlands bekendste speakerduo, houdt van hoogoplopende debatten in de plaatselijke gemeenteraad en één van de drijvende krachten achter één van de oudste triatlons: Oud-Gastel...

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers liken dit: