Lanza voor de vrouwen nog zwaarder – WTJ 194

WTJ Lanza 1

Zo’n 1900 atleten afkomstig uit 50 landen. Het is voor de Club La Santa Ironman op Lanzarote geen record. Twee jaar terug waren er zelfs 2258 starters, maar dat was een uitschieter. Begonnen in 1992 met 150 triatleten, waaronder drie Nederlanders groeide het aantal gestaag. Toch duurde het nog tot 2006 vooraleer meer dan 1000 atleten eind mei op het eiland meededen. Het aantal Nederlanders schommelt altijd zo tussen de 20 en 30. De grootste groep was er in 2014: 37 dutchies. In de zilveren jubileumeditie nemen 28 Nederlanders een duik in de Atlantische Oceaan.

WTJ Lanza 4

Onder hen veel debutanten: Erik-Simon Strijk, Stefan Overmars, Bart in ‘t Velt en Angelique van der Linden bijvoorbeeld. Maar Bart Buitenhuis, Arjan Heijsteeg, Patrick den Ouden en Michael Eisenkolb komen voor de tweede, Franck van Graas voor de derde, Mark Stobbelaar voor de vierde, Dick Simons en Ger Vis voor de vijfde, Cornee van Loon voor de zesde, Bart Klein en Jan Mijwaart voor de achtste, topzwemmer Michel van der Hoeven voor de negende en Albert Corveleijn natuurlijk voor de 21e (!) keer in actie.

WTJ Lanza 2

Twee Nederlandse vrouwen aan de start. We kijken vandaag even in de historie naar de vrouwelijke kant van Lanza. Want ook daarbij mogen we concluderen dat Nederland steeds sterk vertegenwoordigd was, kijk maar naar de medaillespiegel:

Voornaam AchternaamEindtijdMarathonPlaatsJaar
Janvan derMarel7.57.462.41.01Almere1999
BenvanZelst8.35.132.41.48Almere1988
MarkKoks8.09.582.42.03Roth1991
Jacobvan derPloeg8.14.442.42.20Jumme1995
Janvan derMarel8.11.322.42.35Almere1998
MarcelSwart8.44.592.43.03Fredericia1997
FrankHeldoorn8.02.582.43.57Almere1997
Janvan derMarel8.03.522.44.49Almere1997
BenvanZelst8.18.202.45.08Almere1993
JosEverts8.06.122.45.24Roth1992
Janvan derMarel8.01.132.46.11Almere1996
DirkWijnalda8.09.142.46.49Venice2016
RikvanTrigt8.19.212.46.50Almere1993
NickMarijnissen8.37.552.47.06Middelkerke1996
FrankHeldoorn8.22.032.47.15Almere2005
DirkWijnalda8.33.092.47.54Almere2014
BasDiederen8.12.072.47.58Frankfurt2013
Erik-SimonStrijk8.37.482.48.12Henley-on-Thames2012
Janvan derMarel8.16.212.48.26Almere1993
DirkWijnalda8.14.512.48.37Barcelona2015
BenvanZelst8.25.302.48.46Almere1991
BasDiederen8.20.092.48.48Zuid-Afrika2013
RoelandSmits8.32.102.48.55Roth2012
RoelandSmits8.24.032.48.57Roth2013
MennoOudeman8.05.442.49.01Almere1999
DirkWijnalda8.39.412.49.38Almere2009
DirkWijnalda7 April 19002.49.58Poznan2016
DirkWijnalda8.14.482.49.59Almere2016
Janvan derMarel8.50.142.50.16Almere2005
RikvanTrigt14 April 19002.50.48Lanzarote1994
MarkKoks17 April 19002.50.51Lanzarote1994
MartinBreedijk8.52.392.50.53Zurich1998
MarcelSwart8.32.082.51.05Almere1998
RichardvanDiesen8.28.542.51.06Podersdorf1993
FrankHeldoorn1 May 19002.51.12Hawaii1999
Janvan derMarel8.18.342.51.13Almere1995
Paul Verkleij8.36.142.51.24Almere2005
MathijmWassink9.11.122.51.26Almere2005
MarcelSwart8.27.582.51.35Almere1996
BasDiederen8.22.552.51.57Cozumel2012
BasDiederen8.27.182.51.59Maastricht2015

Individueel geredeneerd kunnen we stellen dat de Queen of Kona het wel gewend was om in de Lavavelden op te draven en dat de race ‘onze’ Katinka Wiltenburg ook erg goed lag.

 Voornaam AchternaamTijdKlassJaar
1BasDiederen08.20.0932013
2EvertScheltinga08.31.04132017
3BasDiederen08.37.2542014
4BasDiederen08.38.1462015
5Rob Steegink08.52.46112008
6MennoOudeman08.58.3732000
7Erik-SimonStrijk09.00.36252017
8BertFlier09.00.37102001
9MarkOude Bennink09.12.31212016
10Erik-SimonStrijk09.16.33182011
11VincentBruins09.24.32152001
12DirkWijnalda09.25.14102007
13Jasonvan derBurgt09.29.37212010
14BasDiederen09.30.33362016
15MirjamWeerd09.37.2442010
16SonjaJaarsveld09.42.2052010
17JerzyKasemier09.47.54472010
18CoraVlot09.52.4142007
19Piet-HeinSchram09.56.14632013
20Heleenbij deVaate09.58.2552007
21HarrySikkema10.01.17572015
22RahelBellinga10.02.08112016
23EddyLamers10.02.44592015
24BiancavanDijk10.04.4942001
25JacvanLeeuwen10.04.52712010
26Piet-HeinSchram10.08.22272005
27FinnZwager10.08.281662017
28MarijkeZeekant10.09.3752001
29PepijnvanOvereem10.10.001712017
30HansKorbijn10.13.031802017
31DaveRost10.13.46342012
32CarlavanRooijen10.14.56122010
33FinnZwager10.16.391232016
34JoostKessels10.22.08522006
35JoostKessels10.25.51432005
36Heleenbij deVaate10.31.5752005
37HansKorbijn10.37.171732016
38YvesRijchwalski10.38.242782017
39EdwardMahieu10.40.551292015
40JorisVrij10.43.192852017
41EdwardMahieu10.47.231802013
42MarcusSchut10.48.023062017
43FrankHeestermans10.53.341602015
44RikHak10.55.392212016
45AukeGeurts11.03.202572016
46Dennisvan derWorp11.03.501822015
47WimTimmermans11.04.432292013
48IvarBrinkman11.06.11872012
49RobertMeyn11.11.311462001
50JeroenLeuverink11.15.012672013
51JacvanLeeuwen11.15.492012015
52MichaelHeijman11.19.141562007
53Jasonvan derBurgt11.20.112122015
54MartijnvanProoijen11.22.082192015
55JosBalk11.26.343372016
56AllardHolthaus11.29.334932017
57MartinvanNieuwenhoven11.35.531812006
58SabineVerkuijl11.39.34182005
59JoostKessels11.47.232922015
60JosBalk11.56.463222015
61EugeneVenter12.00.382232012
62AlbertMegens12.03.486662017
63TrijnieRoozendaal-Rep12.07.06252001
64FinnZwager12.15.082662012
65JosBalk12.18.067302017
66HansMessie12.29.024662007
67JimHagenstein12.31.007902017
68GerryGullikers12.32.24332001
69DavidLewington12.36.522382001
70ClaudiaLai12.46.161032011
71GerryGullikers12.56.13152000
72EdgarSchurman12.59.486332014
73CeesBijleveld13.10.127182011
74RichardWesterbeek13.33.546672006
75AdKlein13.40.021992000
76JosBalk13.43.4612672012
77JannekeHampsink13.47.101262015
78RobertBenner14.25.569392015
79DickvanDoorn15.11.4911892013
80CeesBijleveld15.22.4510522012
81DerkvanZadelhoff15.58.5710592012
82RuudVerpaalen16.15.5112712009

Lanzarote is voor vrouwen nog zwaarder dan voor mannen. Zo zou je kunnen denken in de wetenschap dat tegenover de 57 mannen sub-9 uur, slechts 16 vrouwen sub-10 uur hebben gehaald. Bovendien staat het parcoursrecord al 21 jaar. De top vijf:

Voornaam AchternaamGoudZilverBronsTotaal
LindyvanAnrooij415
AriedeJong415
GerardvanWissen415
BertStreumer44
EvertScheltinga314
AnnetdeBot314
JarrichvanWoersem314
Erikvan derHeijden33
JoekdeHoog33
JellevanLanen33
JohnAalbers2125
MargrietUil213
RobvanZanten213
ShirinvanAnrooij213
Marc deBokx213
FrankSchotman213
RiikkaVreeswijk224
WimNieuwkerk22
JorikvanEgdom22
SharonZuijdervliet22
NinaBakker22
May Kerstens22
LindavanVliet22
TomBerkouwer22
MarkWesterhof22
MaudGolsteyn22

Tot slot – en ik weet dat ik daar organisator Kenneth Gasque heel blij mee maak – als ik mijn archieven goed heb nageplozen is Lanzarote morgen precies de 500e Ironman-race sinds op 18 februari 1978 veertien mannen de Pacific in stapten voor een avontuur, waarvan ze de uiteindelijke omvang nooit konden bevroeden. Lanza is dus meer dan zo maar een mijlpaal. Congratulations to all of you on the island!

WTJ Lanza 3 Kenneth

De special zit erop. Zaterdag houdt Ruud ons zo goed mogelijk op de hoogte. Iedereen veel succes. Wij melden nog dat Edo van der Meer deze week de Ferro Mosae-zwemloop won voor Bart Candel en Sven Bams en bij de vrouwen waren het Sophie van der Most voor de Duitse Jana Dahlem en de Canadese Alix Thomson. Erg internationaal daar in Maastricht.

Verder in het weekend? Martijn Boot is kansrijk in de triathlon van Krimpenerwaard (watertemperatuur surfplas toch al 17,5 graden), Koen de Leeuw en Heleen van der Meijden zijn favoriet in de Keukenwarenhuis Triathlon van Ter Aar. Zwemmen daar in verwarmd zwembad Aarweide. Yvonne van Vlerken start natuurlijk in haar thuiswedstrijd de 70.3 Ironman van Sankt Pölten, Oostenrijk. Ze komt o.m. Mallorca-winnares Laura Philipp tegen. Tineke van den Berg, Omar en Milan Brons houden de vaderlandse eer hoog bij de profs op de 70.3 Ironman van Barcelona. En een week voor het EK zijn junioren Youri Keulen, Elianne Huitema en Marije Dankelman voor een ETU-junior Cup in het Franse L’Aguillon sur Mer.

Zo nu weten jullie alles! Tot zondag.

Ruud de Haan

Ruud de Haan

De andere helft van het bekendste speakerduo van Nederland, zoekt elke maandag zijn stem terug, beweert zelf ooit aan triatlon gedaan te hebben, hoopt dat er geen beeldmateriaal bovenkomt van die Speedo-periode... ;-)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers liken dit: