De bovenste vijftig van alle 382 op Hawaii gefinishte Nederlanders

ZONDAG 18 FEBRUARI – Zo, en nu aan de slag. Je kunt niet de hele dag op een roze wolk blijven zitten. Maar wat een gelukwensen zeg! Alsof we zelf veertig jaar geleden aan de eerste Ironman meededen. Het is niet voor Ruud en mij weg gelegd. We hebben – zeg maar – andere kwaliteiten. Leggen vooral de credits voor mooie prestaties bij de atleten zelf. Zoals bij die 382 keer dat een Nederlander de finish van de Hawaii Ironman bereikte. We hebben jullie er in een lange aftellijst vanaf Willem Boon al mee bezig gehouden. Vandaag, op deze historische 18e februari, zijn we toe aan de top 50. Wie realiseerden de snelste Hawaii-tijden over de afgelopen veertig jaar?

 

Rob Barel komt er maar liefst zes keer in voor, Frank Heldoorn was vaak nog sneller en staat met al z’n vijf Hawaii-finishes in de top 50.

Toch is misschien de snelste man wel een verrassing: Ben van Zelst liep in de snelle editie van 1993 als elfde binnen in 8.35.23 uur. Twee jaar later kwam Jan van der Marel bij zijn eenmalig optreden op Hawaii dicht in de buurt. Frank dook ook twee keer onder de 8.40. En wat te denken van de schitterende negende plaats in het overall-klassement van Jetze Plat. Weergaloos. We hebben het al vaak gezegd op 3athlon.nl en hopen het nog vaak te herhalen op trikipedia.nl.


Kijken we het rijtje verder naar boven dan is Yvonne van Vlerken op plaats 22 in 9.04 natuurlijk ijzersterk. Toevallig neemt ze ook internationaal (dus de Hawaii tijden van alle finishers) die 22e plaats in. En niks ten nadele van Ben, maar in de toekomst hopen we wel dat een landgenoot hem van deze troon stoot en een tijd kort in de acht uur benadert. Voorlopig heeft de snelste Nederlander nog 251 ‘eindtijden’ voor zich. Overigens staat Yvonne drie keer in de top vijftig, waarna ook Thea Sybesma en Heleen bij de Vaate nog volgen bij dit selecte gezelschap. Wie dit jaar in oktober onder de 9.30 uur duikt, weet zich verzekerd van een plaatsje in de volgende top 50.

Pos.Voornaam AchternaamTijdFinisherJaar
50HaraldvanRijn09.33.341802010
49RichardvanDiesen09.32.06902003
48JanLouisse09.31.301291993
47MartinBreedijk09.30.32561998
46Dirk Wijnalda09.30.031032012
45Bramvan denBergh09.29.441052007
44RichardvanDiesen09.29.421342006
43DerkdeKorver09.29.241482016
42AntonMol09.28.12462003
41RichardvanDiesen09.27.59471998
40RobBarel09.27.1141984
39RobBarel09.27.09682003
38Heleenbij deVaate09.27.0292010
37TheaSybesma09.26.5731992
36JanBlokland09.24.481832013
35YvonnevanVlerken09.23.3372010
34PeterSlijkhuis09.22.591182010
33YvonnevanVlerken09.21.2022008
32GuidoGosselink09.20.05532000
31MarcelHoksbergen09.18.05611989
30CarlovanLienden09.15.56502015
29DanielAvant09.15.32852005
28Charlesvan deVen09.15.16541999
27JacobVeenstra09.14.26832011
26RobBarel09.11.42301991
25DerkdeKorver09.08.48512017
24BenvanZelst09.06.42141990
23CarloPullens09.06.39512011
22YvonnevanVlerken09.04.3442013
21RikvanTrigt08.57.06261995
20HenriKiens08.56.51121991
19JosEverts08.55.32111991
18FrankHeldoorn08.55.27232000
17JosEverts08.54.11221992
16MarkKoks08.50.42181992
15BenvanZelst08.49.5181991
14FrankHeldoorn08.49.44101997
13BasDiederen08.48.44262011
12HenriKiens08.46.3661990
11RobBarel08.45.4841990
10HenriKiens08.44.20151992
9JetzePlat08.41.47262017
8FrankHeldoorn08.41.43141995
7RobBarel08.41.28111989
6RobBarel08.41.17131995
5BenvanZelst08.40.51111992
4FrankHeldoorn08.39.5971994
3FrankHeldoorn08.36.3471999
2Janvan derMarel08.35.5691995
1BenvanZelst08.35.23111993

We voegen er ook de internationale top 10 nog aan toe, waaruit blijkt dat de laatste editie in 2017 een bijzondere rappe was bij de mannen. Maar ook dat de eindtijden van Mark Allen en Luc van Lierde een lang leven beschoren zijn. Waar Chrissie Wellington mondiaal toptijden neerzette, is ze op Hawaii inmiddels voorbij gestoken door Daniela Ryf en Mirinda Carfrae.

Veel plezier met de lijst, Ben, Jetze en Yvonne proficiat!

1Patrick LangeDUI8.01.4012017
2CraigAlexanderAUS8.03.5612011
3LionelSandersCAN8.04.0722017
4LucvanLierdeBEL8.04.0811996
5ThomasHellriegelDUI8.06.0711997
6JanFrodenoDUI8.06.3012016
7DavidMcNameeGBR8.07.1132017
8MarkAllenUSA8.07.4511993
9MarkAllenUSA8.09.0811992
10PeteJacobsAUS8.09.1122011
252BenvanZelstNED8.35.23111993
1Daniela RyfZWI8.46.2612016
2DanielaRyfZWI8.50.4712017
3MirindaCarfraeAUS8.52.1412013
4ChrissieWellingtonGBR8.52.0212009
5ChrissieWellingtonGBR8.55.0812011
6PaulaNewby-FraserZIM8.55.2811992
7RachelJoyceGBR8.57.2822013
8MirindaCarfraeAUS8.57.5722011
9DanielaRyfZWI8.57.5712015
10PaulaNewby-FraserZIM8.58.2311993
22YvonnevanVlerkenNED9.04.3442013

 

Ruud de Haan

Ruud de Haan

De andere helft van het bekendste speakerduo van Nederland, zoekt elke maandag zijn stem terug, beweert zelf ooit aan triatlon gedaan te hebben, hoopt dat er geen beeldmateriaal bovenkomt van die Speedo-periode... ;-)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers liken dit: