T-shirt; Abu Dhabi al met de 5 Nederlanders; Schaatsloop; IM Taupo – WTJ 732


DONDERDAG – Op 18 februari de site gestart, op 28 februari er formele gronden aan gegeven. Zo kunnen we alles netjes verantwoorden richting onze fantastische sponsors, waarmee we een bliksemstart mogen maken. Dus hebben de heren De Haan en Van den Broek er naast al die hobby-activiteiten toch maar een klein bedrijfje van gemaakt. En passant kreeg ik dat felbegeerde T-shirt uitgereikt, waar ik bij min 10 graden lekker mee ga schaatsen….

foto Viviane’s Logbooklet

Moet er altijd weer aan wennen, die vrijdagse wedstrijden in Arabische landen. Morgen is het weer zover en niet de eerste de beste. De WTS in Abu Dhabi (ooit komt er nog eens een WTJ-circuit denk ik) is de eerste serieuze confrontatie tussen de wereldtoppers. En die zijn gretig, geloof ons maar.
Wordt het wederom een Spaanse zege na twee keer Mario Mola en vorig jaar Javier Gomez? Javi is er niet bij, wel zijn landgenoot Fernando Alarza. Zet Kristian Blummenfelt erbij, ‘onze’ Richard Murray, Rotterdam-winnaar Vincent Luis en Jonathan Brownlee en je hebt het neusje van de zalm onder de sprint kanonnen. Marco van der Stel heeft startnummer 41, maar we gaan er vanuit dat de prof-triatleet veel korter eindigt. Numeriek zijn de Belgen goed vertegenwoordigd met zeker kansen voor Marten van Riel en misschien Jelle Geens. Jonathan Wayaffe, Christophe de Keyser en Erwin Vanderplancke kunnen hen ter dienst zijn.

Jassen op Yas-Island


Bij de vrouwen zijn de NL-B rollen omgedraaid. Rachel Klamer (startnummer 8) weet zich mogelijk omringd door Maaike Caelers (37), Kirsten Nuyes (41) en Maya Kingma (32) en is Claire Michel de enige Belgische triatlete. Van alle WTS heeft Flora Duffy deze race in Abu Dhabi nog nooit op haar naam geschreven. Natuurlijk geldt de WTS op Bermuda als eerste piekmoment, maar de wereldkampioene wil ook in de openingsrace de beste zijn. Ashleigh Gentle en Katie Zafrees zijn haar grootste uitdagers. En misschien zorgt Andrea Hewitt opnieuw voor een stunt zoals vorig jaar, één van de mooiste finales uit het circuit. Outsider vrijdag? Summer Cook.
Alles speelt zich op Yas Island, in de haven van Yas, langs Yas Waterworld en Ferrari World. Temperatuur morgen zo rond de 27 graden. Wie vrijdagmorgen om 10.30 uur Nederlandse tijd inlogt op de livestream van ITU hoeft geen seconde van de wedstrijden te missen. Abu Dhabi is bovendien de grootste triathlon in het Midden Oosten, want woensdag deden al honderden kids mee en zaterdag volgen nog eens 2500 recreanten in allerlei waves.

foto Kees Bovee

Van natuurijs naar Ireen Wüstbaan
Kijken we alvast naar enkele weekeind-wedstrijden. Het is maart, we kunnen nog 1 of 2 dagen schaatsen op natuurijs. Zondag doen we dat op het kunstijs van de baan in Tilburg. Daar komt iedereen beslagen ten ijs, want ze hebben de hele week nog kunnen oefenen. Zoals aangegeven geen wintertriathlon Groningen, dus zoveel mogelijk toppers trekken naar Brabant. Wie wil er nu niet winnen op de Ireen Wüst schaatsbaan? Tweevoudig winnaar Teun Sweere neemt het op tegen Bjarne de Bont. Petra Andriessen is favoriete bij de vrouwen. De pupillen, jeugd en junioren beginnen ’s morgens om 9.15 uur. Om 10.30 uur is het de beurt aan de senioren en masters voor 10 kilometer schaatsen en 5,2 kilometer lopen. Voor de jongeren uiteraard aanzienlijk kortere afstanden. De jeugd krijgt na afloop trouwens een bioscoopbon. Verzamelen is op de atletiekbaan van Atilla Tilburg. Let op: die is zondag alleen bereikbaar via de Stappegoorweg.

Ironman begint in Kiwiland
Terug naar zaterdag 3 maart. BikeMotion is een must-be beurs voor veel triathlonliefhebbers. Maar wij zoeken ook naar de actie. De wedstrijden dus, al zijn die op 3 maart best ver weg. Toch is er een wedstrijd waar we naar uitkijken, de Kellogg’s Nutrigrain Ironman Nieuw-Zeeland. Lake Taupo ligt er vast weer uitdagend bij voor de honderden triatleten, die hier het Ironman seizoen in gang trekken. Drie Nederlanders doen mee. Richard Waalkens, Bas van Esch en Fred van der Tang. Geen favorieten voor de overall-zege, maar ze vullen het rijtje Nederlandse Ironman-gangers verder aan. Jocelyn McCauley en Laura Siddall zijn dat wel. Bij de mannen is levende legende Cameron Brown natuurlijk weer favoriet evenals Braden Currie, Terenzo Bozzone, Mike Phillips, Cyril Viennot en de ook voor ons niet onbekende Joe Skipper en Jan van Berkel. Dat de Kiwi’s er vroeg bij waren, getuige de 34e editie van deze Ironman.
Nieuw is voortaan het rijtje Nederlanders in volgorde van snelheid door de jaren heen en per Ironman. Deden we dat twee weken geleden met de 382 prestaties van Nederlanders op Hawaii, nu volgt het veel kleinere groepje Dutchies in Kiwiland.
Er zijn twee lijstjes, immers waren er een aantal ingekorte versies, welke we apart bijhouden.

Klass.Voornaam AchternaamtijdPos.Jaar
1GuidoGosselink08.44.2362001
2HenriKiens08.49.2771991
3HenriKiens09.19.3291990
4DiederikScheltinga09.47.33642010
5Piet-HeinSchram09.48.31682009
6MarcelWeijers09.53.54422000
7CorStory10.00.19582000
8FransvanHeteren10.00.27211995
9CeesVerbeek10.01.02862001
10SioneJongstra10.02.0682004
11CorStory10.02.24641991
12CorStory10.03.45892001
13CorStory10.07.12832003
14Ben vanZelst10.09.19771991
15CorStory10.09.45951999
16IrmaZwartkruis10.10.3441991
17CorStory10.10.45231989
18CorStory10.12.20772002
19CorStory10.12.30471990
20DennisVandermeer10.16.441052003
21MarcelBoor10.20.451292001
22GeorgeHilgeholdt10.22.271362001
23CorStory10.25.30741994
24CorStory10.27.24911996
25CorStory10.28.321312005
26CorStory10.28.40621992
27Dirk-JandeJong 10.29.391392005
28SefQueis10.30.13841994
29CorStory10.32.491222004
30CorStory10.33.19811997
31GerardCornelissen10.34.26941994
32JacovanDelden10.46.532032001
33CeesVerbeek10.57.471241998
34ReinierBruijnooge10.58.032832008
35CorStory10.58.081992015
36CorStory11.00.482392016
37TonnySasse11.02.472442003
38MarcelBoor11.15.222552004
39ChrisDijkzeul11.24.193192003
40CorneliaRoth11.28.02452010
41BenjaminFokkema11.53.131241988
42BenteBeek11.58.023742012
43BasvanEsch12.01.133702015
44ThijsPauwels12.10.174412016
45AnjaHeijnen12.17.13902009
46JacobMoerman12.32.354672012
47WilcoMansvelders12.34.435322002
48JurgenSwinckels12.38.195072007
49JeroenHattink12.53.366652014
50MartijnvanEldik12.54.443812017
51SjaakVerschuur13.05.376242001
52MichelBorst13.24.396512012
53WoutervanTiel13.28.113891993
54JelleHendriksen14.26.115712017
55ThijsVries14.45.379712005
56HansDieben14.46.019722005
Klass.Voornaam AchternaamtijdPos.Jaar 
1MarkvanErp04.12.19652006*
2MarcelvanAmstel04.32.542322006*
3MarliesvanAmstel05.08.59662006*
4DickvanDoorn06.43.548602011*
5PeterZijerveld08.05.0331986*
6CorStory08.21.10131987*
7BerHeijn08.45.24351987*
8CorStory08.56.36171986*
9FransJansen09.08.00251986*
10FransJansen09.34.35291985*
11JohannesdeMan09.47.25711986*
Wim van den Broek

Wim van den Broek

Helft van Nederlands bekendste speakerduo, houdt van hoogoplopende debatten in de plaatselijke gemeenteraad en één van de drijvende krachten achter één van de oudste triatlons: Oud-Gastel...

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers liken dit: