RIP André Willems; Wouter en de Trihartlon; Lars Dreamteam; Previews NK RBR en Egbert – WTJ 786


DONDERDAG – Droevig nieuws uit Maastricht, waar afgelopen dinsdag op 59-jarige leeftijd wethouder sportzaken André Willems overleden is. Willems was een rasbestuurder, die acht jaar wethouder was in de Limburgse hoofdstad. Van 2010 tot 2018 was hij het gezicht van de Seniorenpartij met een korte onderbreking vanwege een medische ingreep. In de zomer van 2017 was hij terug en zagen de Maastrichtenaren hem voor het eerst weer in het openbaar tijdens de Ironman. Daar kenden wij André ook van. Hij had een zwak voor het nieuwe evenement in zijn stad, voelde precies aan hoe belangrijk het was voor de economie om Ironman te blijven verwelkomen.
Samen kuierden we vorig jaar nog richting het Gouverneurseiland, keerpunt van het zwemmen. Aimabele man met oog voor alles en iedereen. ’s Middags wachtte hij de eerste finishers op op de grote Markt en passant ontfermde hij zich over de kinderen van Bas Diederen, die met smart op papa stonden te wachten. André Willems stond er ’s nachts om twaalf uur nog, kijken of chef-kok Huub Biro het zou redden binnen de limiet. Vol lof was hij dat Ironman een doorstart maakte in zijn stad en dat er dit jaar het NK aan is toegevoegd. Hij maakt het niet meer mee. Eind vorig jaar keerde de tumor terug en na een kort ziekbed overleed hij dinsdag. De redactie van Trikipedia wenst de familie, de gemeente en verdere vrienden alle sterkte toe bij de veel te vroege dood van André Willems.

 

Wouter, Olivier en Sophie in Trihartlon en Noah ook


Koester het leven, het is vaak veel te kort. Wouter Duinisveld doet dat met volle overtuiging. Hij weet als geen ander hoe een ziekenhuis er van binnen uit ziet, maar na het overwinnen van misschien wel de zoveelste fysieke tegenslag komt er steeds weer een positieve Wouter tevoorschijn. Het was even wat rustig rond Wouter, die vorig jaar de Epic Zuid-Afrika moest laten schieten. Want luisteren naar zijn bijzonder lichaam ‘met de hartslag van een ander’ kan hij als geen ander. Maar zie, nu is Wouter daar weer. Nog altijd een belangrijke spil in het Team4Talent, heeft Wouter een bijzonder nieuwtje. ,,Ik ga op 10 juni samen met mijn kinderen meedoen aan de Familie Trihartlon van de Hartstichting.’’


We hadden er nog niet over geschreven. Ten onrechte, want dit evenement verdient alle aandacht en ieders betrokkenheid, ook als we die dag in Weert, Amsterdam of waar dan ook doorbrengen. Het wordt een superleuke familiedag, daar in Biddinghuizen tijdens de eerste Familie Trihartlon. Het speelt zich allemaal af op Sport- en Funpark Flevonice, waar we in januari ook al voor de eerste keer een wintertriathlon beleefden. Nu leg je samen met je gezin een korte triathlon af. De afstanden variëren van 100/5/1,2 tot 500/20/5, een 1/8e afstand dus. Er worden op het terrein allerlei sport- en funspellen gehouden. Een compleet dagje uit dus. Wouter was meteen verkocht. ,,Dat de Hartstichting dit organiseert vind ik geweldig. Ik ga zwemmen, samen met ons zoontje Olivier gaan we fietsen en bij het lopen komt ons dochtertje Sophie erbij. Zo halen we samen de finish. Wie had dat ooit gedacht!’’ Ook team Noah Brethouwer staat al onder de 55 ingeschreven teams en ook Anke de Boer is aan een geldinzamelingsactie begonnen. Deelname kost maar 20 euro. Vervolgens is het aan de teams om zo veel mogelijk sponsoren binnen te halen. Wij van Trikipedia zullen de Trihartlon nog regelmatig onder de aandacht brengen.

 

Met Lars op weg naar Kona


The Kona-dream. We kennen het allemaal. Claudia Striekwold heeft het zondag in haar hoofd, Els Visser misschien ook al. In Nederland is er een nieuw team opgestaan met die ultieme droom in het achterhoofd. Het LongDistance team by Lars bestaat uit zes gedreven triatleten met vrijwel allemaal een voetbalverleden. Het team dankt zijn naam aan coach/triatleet Lars Karmelk. Verder zijn het Martijn Paalman (die zijn in Maastricht verdiende slot vorig jaar nog liet lopen), Tijmen Smit, Erik Doornbos, Erik van den Haak en Maxime Severijns. Het zestal heeft als stip op de horizon Ironman Hawaii 2019 gezet. Gaat ze lukken hoor, mark my words.

 

Lijst IM Ozzie met ook Carla Zijlstra erbij


Ironman toch weer dan. Australia is coming. Port MacQuarie is de laatste achttien jaar het decor van deze op drie na oudste Ironman. Daarvoor was de race in Forster Tuncurry en daar behaalde Jos Everts van alle 34 gefinishte Nederlanders de snelste eindtijd. Het lijstje treft u onderaan deze WTJ aan en wordt aansluitend weer toegevoegd onder de tab ‘lijstjes’. Jos werd er derde mee in 1993. Opvallend ook hier de twee sterke prestaties van Guido Gosselink en de enige Nederlandse zege van Thea Sybesma ook al in 1993. Het was Groningen boven in Down Under een kwart eeuw geleden. Kijken we het rijtje verder af, dan valt de tweede vrouw op. Het is Carla Zijlstra, voormalig topschaatster en als zodanig op drie Olympische winterspelen actief en daar twee vierde plaatsen behaald. Tot begin dit jaar was Carla trouwens nationlaal recordhoudster op de 10 kilometer. De geboren Friezin is getrouwd met de Australische langlaufer Andy Evans en woont sinds begin deze eeuw in Encara.

 

Preview op NK run-bike-run


Geen historisch lijstje van het derde NK in 2018, dat doen we later. Hoogerheide heeft zondag  het  NK sprint run-bike-run. De ambitieuze organisatie onder leiding van John de Crom weet wat organiseren is. Jarenlang wielerkoersen in de gemeente Woensdrecht en ook betrokken bij de GP Adrie van der Poel, maakte het team op de Brabantse Wal drie jaar terug een bliksemstart. Al die inzet wordt beloond met het kortst mogelijk NK RBR met voor het eerst stayeren. Dat kan op het geheel verkeersvrije parcours met de beruchte trap en klimmetjes op de flanken van de Brabantse Wal. De op voorhand al warme sportdag begint om 11 uur met de recreatieve serie voor individuele deelnemers en duo’s. Lars Baeyens is daarin favoriet.

Om 13.00 uur gaat in de Raadhuisstraat het NK dames van start. Mooi veld met Lesley Smit, Shirin van Anrooij, Jony Heerink en Sophie van der Most als favorieten. Bij de mannen is dat rijtje nog veel groter. Vanaf 14.45 uur mogen zij gaan strijden om de rood-wit-blauwe trui. We noemen Thomas Cremers, Wesley Mols, Joep Staps, Juul van de Kruijs, Niels te Pas, Thijs en Koen Wiggers, Devi Wolthuizen, Stijn Jansen en Alexander Picard. De verschillen zullen klein zijn na 2,5 kilometer lopen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Binnen het uur gepiept voor de snelsten.

Niet álle duatleten zijn in West-Brabant zondag. Elf Nederlanders doen mee aan het EK Powerman lange afstand. Bij de elites zijn dat Thomas Bruins, Daan de Groot, Yennick Wolthuizen, Miriam van Reijen en Marina van Dijk. Daan Schouten komt uit bij de agegroupers, maar had in Hoogerheide ook niet misstaan.

Egbert geknield tweede van rechts.

Tot slot nog een leuk sportfeitje aan onze triathlon gelieerd. Egbert van de Worp uit Maassluis is geselecteerd voor het wereldkampioenschap walking football in Engeland. Begin deze week werd de vader van oud-nationaal triathlonkampioen Dennis van de Worp bij een selectietraining uitverkoren. Egbert is een echt voetbaldier. Prachtig dat ie nu met Sjaak Swart, Kees Kist en Wim Rijsbergen naar dit WK mag. Zou niets voor een duursporter zijn: die wil blijven rennen in plaats van wandelen. We gaan pa Van de Worp en schoonpa Nell wel volgen. Dat doen we ook met de Giro d’Italie morgen op die merkwaardige plek Jeruzalem. Anderzijds: triatleten doen al jaren Eilat aan.

De lijst: alle Nederlanders in Ironman Australia

 Voornaam AchternaamTijdPos.Jaar
1JosEverts08.30.4531993
2GuidoGosselink08.54.36102004
3GuidoGosselink08.59.03162002
4TheaSybesma09.01.2911993
5ChrisBrands09.15.04332004
6MarcelWeijers09.44.41972005
7RobertParinussa09.56.59582015
8MarcelvanKampen10.09.301111994
9Dirk-JandeJong10.10.501212006
10MarcelvanKampen10.19.44861990
11RogervanNieuwkerk10.41.592191992
12CarlaZijlstra10.45.09312003
13PaulRutten10.47.414812000
14XanneJanssen10.54.48192013
15TimdeVries11.06.274852002
16MargarethaDietz11.12.19432004
17AdKlein11.14.555271999
18Jean-PaulvanWeert11.17.115582001
19MichielvanBellen11.17.582912014
20JdeJong11.20.59?1992
21Jean-PaulvanWeert11.21.155622002
22MarloMoedig11.22.033272011
23MarkMoerman11.36.15?1994
24Jean-PaulvanWeert11.45.327742004
25RichardWesterbeek11.48.135081996
26MartinHelmantel11.53.514622016
27MargarethaDietz11.58.41922003
28JdeJong12.00.46?1991
29MarcoTuinenburg12.06.228852005
30RonaldKasper12.07.04?1993
31MargarethaDietz12.13.50942002
32GerryGulikers12.15.48791999
33EDekker12.49.44?1991
34GeoffreyHomma14.56.597932017
Ruud de Haan

Ruud de Haan

De andere helft van het bekendste speakerduo van Nederland, zoekt elke maandag zijn stem terug, beweert zelf ooit aan triatlon gedaan te hebben, hoopt dat er geen beeldmateriaal bovenkomt van die Speedo-periode... ;-)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers liken dit: