Jerzy Kasemier keert na jaren afwezigheid terug in de triathlonsport; hij traint voor Ironman Kopenhagen, kan dat weer onder de 8,5 uur?

MAANDAG – Hij wilde wel mee doen in mijn afscheidswedstrijdje in Holten, maar er kwam iets tussen. Maar jullie kennen het gezegde: eens een triatleet, altijd een triatleet. En dus keert Jerzy Kasemier terug in de sport, waarin hij ooit zilver haalde op het NK in Almere. Hieronder de aankondiging van zijn terugkeer:

Sport. Ik hou ervan en kan niet zonder. Het zit in mijn bloed en dat kruipt altijd weer waar het niet gaan kan. Sport is mij met de paplepel ingegoten. Toch blink ik echter nergens echt in uit, maar triatlonnen… Dat kon ik wel.

Het begon al op jonge leeftijd. Als jongetje van zes stond zwemmen regelmatig op de programma. Daarnaast werd erbij gelopen, met de Plantsoenloop in Groningen elk jaar als hoogtepunt. Fietsen? Ik kon het, maar daar bleef het wel bij. Mijn moeder deed al die tijd (voor zolang ik me kan herinneren tenminste) al aan triatlon. Zij nam me op mijn veertiende toch maar eens mee naar een kennismakingscursus triatlon bij de lokale vereniging. Wie weet vond ik het wat. Gelukkig werd het zwemmen afgeblazen bij de afsluitende triatlon, dus moest ik nog een keer. Zelfs al was de pijn in alle onderdelen van mijn lijf gigantisch! Na de tweede poging was ik verkocht, want ik had mezelf verslagen en verbijsterd.

Vanuit Groningse ging het van lokaal, naar nationaal en later internationaal wedstrijd. Mijn droom om profsporten te worden werd werkelijkheid over de lange afstand na een tweede plaats op het NK lange afstand (zie foto). Na 10 Ironmans in 5 seizoenen op 3 continenten was het goed! Tijd voor andere zaken én samen sporten. Met innitiatieven als Running Coffee, Cycling Espresso en DuursportCoach werd samen het Groningse verkend. Wedstrijden? Dat was passé.

Nu kruipt het bloed weer waar het niet gaan kan. Het is 2025 en tijd om kleur te bekennen. De tijden zijn weliswaar veranderd met een baan, gezin, kinderen en een huis. Het doel en de missie zijn hetzelfde als toen ik begon met triatlon en prof was. Mezelf verslaan en dus sneller worden dan ooit. Op naar 8.29.44. Absurd!? Misschien wel, maar tegelijkertijd ook super leuk om weer zo’n doel te hebben. Slim trainen, strak plannen, snel materiaal, lekkere voeding en meer samen sporten behoren nu tot de mogelijkheden. Want alleen lukt het nooit. Het gaat lekker en met 7,5 maand tot de start is er genoeg ruimte om te verbeteren. Doe je mee?

Kopenhagen here we come!

Wim van den Broek

Wilde in 1983 iets anders dan alleen hard fietsen, stapte snel over op microfoons uittesten, één van de drijvende krachten achter één van de oudste triatlons: Oud-Gastel, figureert in misdaadseries en mag zich ridder zonder paard noemen.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.

nl_NL_formalDutch