Skip to content
dinsdag, mei 12, 2026

TRIKIPEDIA

Triathlon nieuws, verhalen en kennis voor elke triatleet.

Trikipedia is powered by Triathlon Inside
Trikipedia is powered by Triathlon Inside
Header-banner-Trikipedia
Header-banner-Trikipedia

  • Nieuws
    • Laatste nieuws
    • Triathlon
    • Duathlon
    • Cross triathlon
    • Wintertriathlon
  • Wedstrijden
    • Wedstrijdverslagen
    • Kalender
    • Uitslagen
  • Verhalen
    • Column
    • Interview
    • Blog
  • Training
    • Zwemtraining
    • Fietstraining
    • Looptraining
    • Kracht & Core
    • Recovery
  • Voeding
  • Uitrusting
    • Zwemmen
    • Fietsen
    • Hardlopen
    • Technologie
Nieuws Triathlon Wim's Tri Journaal 

Kyle Smith wint alles in zijn Nieuw-Zeeland nu ook Wanaka; vierde winst Hannah Wells; Peter Fitzweijers derde master – WTJ 1754

20/02/202120/02/2021 Wim van den Broek 0 reacties

ZATERDAG – Al vier keer won Braden Currie de halve afstand van Challenge Wanaka. Maar het lustrum volmaken lukte de Kiwi zaterdag niet. De grote favoriet stuitte opnieuw op Kyle Smith, al was het maar op het nippertje. Dit ‘Down Under-seizoen’ is Smith echter onklopbaar. Na eind 2019 al Ironman 70.3 Taupo is hij ook al tweevoudig winnaar van de Port of Tauranga Half en eveneens de Rotorua Suffer Triathlon. Geen slechte overstap dus naar de langere afstanden voor de 23-jarige Nieuw-Zeelander, die drie jaar terug nog net buiten het podium van Holten stond.

Kyle Smith is de man van het seizoen

Snelheid in het water liet Smith toen al zien door met de kopgroep uit de Domelaar te stappen. En ook in Wanaka, waar de race gelukkig door mocht gaan met weliswaar vooral Nieuw-Zeelanders (plus expats uit Canada, Polen, GB en…Nederland), was hij ver voor Currie en de andere twee pro’s Jason Hunt en Jack Moody aan de kant. Gestaag bouwde Kyle Smith, die ook nog aast op een Olympisch ticket, zijn voorsprong bij het fietsen uit tot vijf minuten op Braden Currie. Die kwam pas tijdens de halve marathon echt in zijn ritme. De vijf minuten werden er vier, twee en aan de finish nog slechts dertien tellen. Spanning alom en winnaar Kyle Smith keek vaker om dan hem lief was.

Hannah Wells superieur naar vierde Wanaka-winst
Vier minuten later maakte Jack Moody het podium compleet. Jason Hunt stapte uit, zodat eerste agegrouper Matt Kerr 21 minuten later als vierde over de streep kwam. Ook Jared Millar bleef de eerste vrouw – Hannah Wells nog voor, maar 34 minuten na de mannenwinnaar was het voor Hannah al tijd om de armen in de lucht te steken. Jammer genoeg kwam het te voren aangekondigde duel met Teresa Adam niet tot stand. Adam voelde zich niet fit genoeg om te starten. Even mocht Rebecca Clarke nog meedoen in de strijd vooraan, ze was de snelste in het langwerpige Lake Wanaka op het Zuidereiland. Daarna eiste Hannah Wells alle aandacht voor zich op. Clarke drong wel even aan, maar zag haar achterstand tot dik vier minuten groeien bij het ingaan van de tweede wisselzone.
Omdat voormalig zwemster Clarke meestal de meeste tijd verliest op het lopen en het Wells’ specialiteit is, was Challenge Wanaka voor de vrouwen beroofd van alle spanning. De praktijk wees het ook uit: Hannah won met bijna tien minuten voorsprong op Rebecca. Het duurde bijna een kwartier vooraleer Maeve Kennedy-Birdsall zich als derde kwam melden. Voor de statistici onder ons is het wel mooi dat Hannah Wells met haar vierde overwinning nu op gelijke voet staat met Braden Currie, die Challenge Wanaka ook vier keer won.
Nederlands brons in Challenge Wanaka
Een Nederlands tintje zat er ook aan Challenge Wanaka, waarvan Challenge-CEO Jort Vlam eerder deze week nog zei dat het zo knap was hoe de organisatie in deze onzekere tijden toch bleef volharden en uiteindelijk beloond werd met toestemming van de overheid om de wedstrijd door te laten gaan. Peter Fitzweijers woont sinds 2006 in Christchurch. Hij studeerde sociale wetenschappen in Utrecht, werd verliefd op een Nieuw-Zeelandse en begon er zijn eigen financieel adviesburo Apex Advice. Peter komt inmiddels uit bij de masters 40 en deed een prima race in Wanaka resulterend in de derde plaats in zijn agegroup. Voor het eerst dook hij onder de vijf uur: 4.56.05 uur, daarmee 22e overall en nipt voor Gus Hewitt een volle neef van triathlontopper Andrea. Tweede Nederlander was Rogier Eradus op een 77e plaats en daarmee achtste master 40-44. Twee uur na de finish van Peter stond er nog een Nederlander op het podium: Marja Captijn was na 6.48.53 uur klaar, daarmee 57e vrouw maar in haar leeftijdsgroep 45-49 jaar wel mooi de nummer twee van het deelnemersveld. 230 van de 300 gestarte triatleten haalden de finish.
Challenge Wanaka bestaat sinds 2007 en is daarmee na Roth de oudste Challenge-wedstrijd. Aanvankelijk konden triatleten kiezen uit de hele of halve afstand. In 2019 is de volledige afstand uit het programma verdwenen. Twee keer was er Nederlands succes met Yvonne van Vlerken. Zij overwinterde dan in Australie en deed in 2016 en 2017 mee aan de full distance Challenge om die vervolgens ook te winnen. Wanaka was ook de doorbraak voor triatleet Dylan McNeice, hij won ‘m drie maal. De aquabike Challenge van Wanaka werd deze zaterdag gewonnen door Stephen Sheldrake en Georgina Thornton in respectievelijk 3.37.02 en 3.52.39 uur.
Tot slot (en ook als feature gebruikt) een paar prachtfoto’s van de Junior Challenge zowel triathlon als duathlon. Zo prachtig. Eigenlijk hopen we dat het kabinet Rutte deze plaatjes ook ziet en beseft hoe belangrijk het is dat onze jeugd weer zo snel mogelijk aan het sporten slaat, zoals dat in Nieuw-Zeeland gelukkig al wel kan. O ja, en helemaal onderaan de finish van de winnaars van deze prachtige Challenge Wanaka.
https://trikipedia.nl/wp-content/uploads/2021/02/WlSPQGREPz7g80Dj.mp4

 

 

 

 

  • ← Joep Staps over zijn allereerste wintertriathlon-ervaring: natuurlijk kom ik nog veel te kort, maar wat een plezier! – WTJ 1753
  • Hoe is het nu met : Steff Overmars →

Wim van den Broek

Wilde in 1983 iets anders dan alleen hard fietsen, stapte snel over op microfoons uittesten, één van de drijvende krachten achter één van de oudste triatlons: Oud-Gastel, figureert in misdaadseries en mag zich ridder zonder paard noemen.

Geef een reactie Reactie annuleren

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactie gegevens worden verwerkt.

Laatste nieuws

  • Remco Verboekend en Ingrid Eelkema winnen kwarttriathlon Ter Aar
  • ‘Hardloopwonder’ Mikky Keetels gaat nu voor de triathlon: ‘Als ik maar uit het water ben dan komt het goed’
  • Steven Hoogeveen en Annemarie Rustenburg winnen TRI 100 in Almere
  • Tristan Olij en Eva Cornelisse winnen 90 Go Triathlon Brouwersdam
  • Simon Coorevits wint sprinttriatlon Zwevegem op details
  • Chris Seynaeve doet 121 volledige triathlons in 121 dagen tijd: ‘Er mag niets fout gaan’
  • Waarom voeding de vierde discipline van triathlon wordt genoemd
  • Ex-zwemster Jolien Vermeylen is België’s grootste hoop voor Los Angeles 2028: ‘Hobby is geëscaleerd’

Verleg je grenzen bij Taeru

AG1 voedingssupplement met meer dan 70 vitamines, mineralen, probiotica en plantaardige extracten

Hét Nederlandstalige Triathlon Platform

triathlon-inside-logo

Trainingslocatie in Oostenrijk

Trainingslocatie Spotchalet Viehhofen in Oostenrijk

Categorieën

Tags

Atleten Beginners België Bert Flier Bike Gear Challenge Family Claudine Cross triathlon Diede Diederiks Dieske Kruisselbrink Duathlon Els Visser Hawaii Hel van Kasterlee Ironman Jetze Plat Kona Mindset Multisports Nice NK duathlon persoonlijke verhalen Run-Bike-Run Ruud de Haan Speakerscorner Sportvoeding TBT TBT-foto Training Trainingsstage Triathlon Triathlon Inside Trisplit Uitslagen Vereniging Vrijdag Voedingsdeskundige Vrouwenweek Wim van den Broek Wim’s Tri Journaal WK WK Ironman WTCS Xterra Yvonne Val Zwemloop

Over Trikipedia.nl

TRIKIPEDIA
Trikipedia informeert, verbindt en inspireert triatleten. Wij geven ruimte aan verhalen die anders onverteld blijven, delen kennis over training, materiaal en voeding, en volgen de sport op alle niveaus met oog voor de mens achter de prestatie.

Trikipedia wordt mogelijk gemaakt door Triathlon Inside.

Triathlon Inside is een multimediale organisatie die de Nederlandstalige triathlonsport verbindt, verdiept en versterkt. Vanuit een geïntegreerde aanpak – met magazine, podcast, website, events en community – brengen wij triathlon tot leven voor een breed Nederlandstalig publiek.

Wij geloven in de kracht van verhalen, kennisdeling en samenwerking. Triathlon Inside is het platform waar sporters, coaches, merken en fans elkaar ontmoeten, inspireren en versterken. Ons doel is om de triathlonsport toegankelijker, zichtbaarder en relevanter te maken voor iedereen: van enthousiaste beginner tot ervaren prof.

Trikipedia.nl VoF
KvK: 71023739
BTW-nummer: NL858550660B01

Contact

  • info@triathloninside.com

Snel naar

  • Nieuws
    • Laatste nieuws
    • Triathlon
    • Duathlon
    • Cross triathlon
    • Wintertriathlon
  • Wedstrijden
    • Wedstrijdverslagen
    • Kalender
    • Uitslagen
  • Verhalen
    • Column
    • Interview
    • Blog
  • Training
    • Zwemtraining
    • Fietstraining
    • Looptraining
    • Kracht & Core
    • Recovery
  • Voeding
  • Uitrusting
    • Zwemmen
    • Fietsen
    • Hardlopen
    • Technologie

Tags

Atleten Beginners België Bert Flier Bike Gear Challenge Family Claudine Cross triathlon Diede Diederiks Dieske Kruisselbrink Duathlon Els Visser Hawaii Hel van Kasterlee Ironman Jetze Plat Kona Mindset Multisports Nice NK duathlon persoonlijke verhalen Run-Bike-Run Ruud de Haan Speakerscorner Sportvoeding TBT TBT-foto Training Trainingsstage Triathlon Triathlon Inside Trisplit Uitslagen Vereniging Vrijdag Voedingsdeskundige Vrouwenweek Wim van den Broek Wim’s Tri Journaal WK WK Ironman WTCS Xterra Yvonne Val Zwemloop
Copyright Trikipedia , Designed by Marco Hoogenraad
nl_NL_formalDutch
nl_NL_formalDutch