IM’s 70.3 in Belek met knielende Jerry; Tangier; Brice is terug in Kenting en Buenos Aires – WTJ 3137
MAANDAG – Zelfs in de meest rustige tri-weekends van het jaar staan er toch nog vier Ironman-races op de agenda. We lopen ze, te goeder trouw, allemaal even door. Nederlanders speelden geen prominente rol in de wedstrijden, maar ze deden wel mee.
Russische vluchteling wint als Turk in Belek
Successen wel voor de Turkse triatleten, die vorige week ook al goed van voren te vinden waren. In eigen land deden ze massaal mee aan de Ironman 70.3 in Belek-Antalya. De overwinning ging naar Bogdan Kovalenko, een 25-jarige triatleet die tot 2021 voor Rusland uitkwam, zijn land ontvluchtte bij het begin van de oorlog en nu onder Turkse nationaliteit door gaan. Bogdan legde de halve afstand af in 3.51.19 uur. Zijn voormalige landgenoot Sergei Khazov werd tweede. De IM-sites vermelden bij Russische deelnemers geen vlag/nationaliteit. Hij finishte in 3.53.29 uur. Derde werd Ilya Slepov, ook al Russisch van origine maar tegenwoordig sportend onder Cypriotische vlag. Hij had 3,5 minuut meer nodig dan zijn vroegere landgenoot.
Bij de vrouwen was het een en al Rusland. Lolita Kladovikova won in 4.38.03, Galina Chetverikova tweede in 4.39.38 en Maria Malisheva derde in 4.40.09 uur. De wedstrijden vonden onder snikhete omstandigheden plaatsen. Van de 1201 deelnemers waren er tien Nederlanders (iets minder dan voorgaande jaren). Voor Jerry Kenbeek was de race heel speciaal. Hij ging na afloop van zijn race, die bijna 5 uur duurde, door de knieën en vroeg zijn vriendin Carola van Assem ten huwelijk. Het aanzoek en het antwoord van Carola, die je in bijgaand filmpje.
Over de wedstrijd wist Jerry ook nog wel wat te melden: ,,Heet en heet en mega top georganiseerd. Over watertemperaturen (24,4 graden) zullen we het maar niet hebben. Er stonden bijna 600 first timers aan de start. Het was een mega grote draft party …. maar 580 kaarten getrokken. Heb nog nooit zoveel nummers in een boekje van de scheidsrechter gezien.”
Beste Nederlander was Roel Nieuwenhuizen, beste prestatie kwam op naam van Kees van de Wetering: derde M60. Snelste Nederlandse vrouw was Rianne Vahl op een 19e plaats en vijfde F3o.
ZONDAG 29 OKTOBER: IRONMAN 70.3 BELEK-ANTALYA (TUR)
M:
92.Roel Nieuwenhuizen 4.31.34 (16e M40)
248.Jos Voets 4.56.04 (61e M40)
254.Kees van de Wetering 4.56.22 (3e M60)
285.Jerry Kenbeek 4.59.14 (42e M45)
428.Ewout Roeloffs 5.18.25 (61e M45)
566.Yoran Jodokus Kuyper 5.33.22 (145e M35)
581.Sjors Toll 5.34.48 (41e M25)
954.Rob Nijs 7.12.02 (80e M50)
V:
19.Rianne Vahl 5.01.32 (5e F30)
154.Jessica Verstegen 6.34.03 (31e F40)
Franse dubbelslag in Tangier
De Turkse IM 70.3 was al aan de negende editie toe. De Noord-Afrikaanse Ironman 70.3 in Tangier, Marokko beleefde zaterdag zijn tweede uitgave. Ook hier geen pro’s en ‘slechts’ 369 deelnemers, vorig jaar waren dat er nog ruim 800. Aan de finish een Franse dubbelslag. Maxence Mey won in 4.06.13 uur, landgenoot Thibault Colard deed er ietsje langer over: 4.07.49 uur. Brons was voor de Belg Antoine Waltzing in 4.09.02.
Zelfs in Marokko nog een Turkse zege. Ece Calp koos niet voor de race in eigen land, maar beproefde haar geluk in Tangier. Een goede keus, ze won royaal in 4.50.38 uur. Liefst 21 minuten daarna volgde de Ierse Rose Lynch. Brons ging naar Anne Sophie Landon uit Franrijk in 5.17.20 uur. Aan deze wedstrijd deden twee Nederlanders mee.
ZATERDAG 28 OKTOBER: IRONMAN 70.3 TANGIER (MAR)
M:
142.Martijn Breuer 5.40.27 (14e M50)
212.Maurice Hendriks 6.11.20 (26e M50)
Brice is terug in Taiwanese IM 70.3
Terug naar het Verre Azië waar op Taiwan de Ironman 70.3 van Kenting op de rol stond. Het was zondag de derde editie van het evenement. De zege kwam terecht bij Chia Hao Chang. De Taiwanees deed er 4.16.01 uur over. Man Kit Chao uit Macau werd acht minuten later tweede en Po Chih Yang uit Taiwan derde in 4.26 uur.
Snelste vrouw was de Japanse Mayo Yamauchi in 4.55.07 uur. Jodie Crisp uit Hong-Kong deed er 24 minuten langer over, maar wel goed voor zilver. Chun-Jie Li uit Taiwan greep brons in 5.28.01 uur. Een mooi aantal deelnemers: 1238 waaronder ook twee Nederlanders. Brice van der Post hebben we een tijdje niet meer in actie gezien. In november 2018 brachten wij zijn haast ongelofelijke levensverhaal.
Dit is het huiveringwekkende levensverhaal van Brice van der Post: van junkie tot Ironman
Nu dus terug in wederom een Aziatische wedstrijd. Brice is nu 24 en dus M18, een categorie waarin hij in deze race vierde werd. Michel Lokhorst woont/werkt op Taiwan en is trouw deelnemer aan deze wedstrijden.
ZONDAG 29 OKTOBER: IRONMAN 70.3 KENTING (TAI)
M:
89.Brice van der Post 5.23.49 (4e M18)
382.Michel Lokhorst 6.24.01 (47e M50)
Drielandenpodia in IM 70.3 Buenos Aires
Voor de vierde en laatste IM 70.3 gaan we naar Zuid-Amerika, naar Buenos Aires. De Argentijnse hoofdstad verving de afgelopen jaren de halve afstand door de 5150-formule, maar nu is ook de IM 70.3 weer terug. Een mooie wedstrijd tegen een prachtig decor en met 1176 deelnemers goed gevuld. Bovendien waren de hoofdprijzen eerlijk verdeeld tussen de drie topnaties in Latijns-Amerika: Argentinië, Brazilië en Chili.
De winst ging naar de Chileen Raul Aratia in 4.00.55 uur. De Argentijn Pablo Manuel Bien werd voor eigen publiek in 4.02.20 tweede en brons was voor de Braziliaan Walter Tiaija in 4.04.36 uur. Bij de vrouwen ook zo’n drielandenpodium met Gabriela Carena uit Argentinie als winnares in 4.30.39 uur, de Chileense Francisca Garrido in 4.35 als tweede en de Braziliaanse – met de langste naam van alle deelnemers – Ana Laura Canil Franzini de Almeida in 4.39 uur als derde.
Powerman Malaysia
We hadden ook de Powerman Malaysia in onze agenda genoteerd in de veronderstelling dat deze race op 29 oktober zou zijn. Ze was echter al op 18 juni, John Raadschelders was er bij. Maar we vernamen niet zo gek veel van het evenement, waar toch ruim 1200 duatleten aan mee deden. In het Maleisische Putrajaya is de duathlon-variant razend populair. Waar we in Europa moeite hebben om de Powermans overeind te houden en goed bezet te krijgen, waar ook andere duathlons nog wel eens kampen met deelnemerstekorten, daar trekt Powerman Malaysia moeiteloos 1200 duatleten. Een ongekende weelde en het verklaart waarom de Nederlandse Powerman-president John Raadschelders zo graag/vaak naar Zuid-Oost Azië afreisde. Het leeft daar enorm.
Toch nog maar even de wedstrijd terug gehaald, ook al is het dan 4 maanden geleden. De Fransman Malo Moysan won de race in 2.40.44 uur. Drie resp. negen minuten later volgden de Filipijnse favorieten John Leerams Chicano en Maynard Pecson. Loeispannend was het wedstrijdverloop bij de vrouwen. Het kwam op een eindsprint aan tussen de Filipijnse duatletes Joy Trupa Merry en Alexandra Stawicki Rhia Mae. In het voordeel beslist door Joy. Brons ging 5,5 minuut later naar Yun Yong Man uit Singapore. Aan de race deden drie landgenoten mee. Dave Lommen was de nummer twee bij de M45 en tiende totaal.
ZATERDAG 28 OKTOBER: POWERMAN PUTRAJAYA (MAS)
M:
10.Dave Lommen 3.03.06 (2e M45)
55.Jorg van Gaal 3.27.27 (10e M40)
776.Harry Hanssens 5.33.13 (9e M60)