Nabranders: Sven Strijk en Lisette Verleun winnen Bodegraven, triathlon De Wijk voor de Dolsma’s; Alle NLers op Ironman 70.3 Poznan – WTJ 2552
DINSDAG – We dachten dat we er met de zeven reeds beschreven Nederlandse wedstrijden waren. Zul je altijd zien, komen er nog een paar achteraan. De nabranders zogezegd. Toch ook geen onbelangrijke is de Najaarstriathlon van Bodegraven met een lange traditie. Zondag was het zover en 170 deelnemers genoten van een lekker wedstrijd met keuze uit kwart, sprint of mini. Ook de jeugd- en junioren atleten kwamen voldoende aan bod in eigen races.
Sven Strijk in rustig seizoen superieur in woonplaats
De kwart werd gewonnen door Sven Strijk. Aan zijn thuiswedstrijd kwam hij in het verleden niet zo vaak toe, nu was er die gelegenheid wel. In een seizoen waarin Sven andere prioriteiten stelt en dus minder nadrukkelijk in de uitslagen voorkomt, was dit een mooi opstekertje. Al na het zwemmen lag Sven anderhalve minuut voor op Leon van der Wilde. Na het fietsen was de reuzenvoorsprong zelfs al acht minuten. Leon zou daarna terugvallen bij het lopen, waarop Dez de Eerens de tweede plaats overnam. De man uit Heerjansdam liep iets harder dan Sven, maar het was toch zeven minuten wachten vooraleer winnaar Sven Strijk de nummer twee kon begroeten. Derde werd Arno Stolk uit Kudelstaart met vervolgens Anton Reijerse en ook de snelle master Nico Verkade al. Aparte leeftijdsgroepen kent Bodegraven niet. Leon zou terugzakken naar plaat zes.

Lisette Verleun zorgt voor dubbele Bodegraafse winst
Beste vrouw was Lisette Verleun, die indruk maakte bij het zwemmen in zwembad De Kuil. De organisatie moest vanwege een zwemverbod het zwemonderdeel verplaatsen van de Oude Rijn naar het binnenbad. Daarmee moest wel in veel series gestart worden. Lisette Verleun bleef overigens tijdens het fietsen niet aan de leiding, want Amber Middelhoek stampte hard op de pedalen en passeerde de Bodegraafse. Een krachtinspanning, waar ze tijdens het lopen de tol voor betaalde. De Rijswijkse zag Lisette weer langszij komen en met een tijdverschil van 3 minuten kwam na Sven Strijk met Lisette Verleun de twede Bodegraafse winst tot stand. Achter Amber finishte Marieke de Doelder uit Voorburg als derde. Jony van den Berg en Madeline Geenen klokten ook mooie tijden voor de top vijf.
De sprint afstand ging naar collega-journalist Andy Koolmees van TTB. Snelste vrouw as Marliese Vollebregt. De juniorenwedstrijd bracht sterke winnaars aan het licht: Rens van Beek en Kyanie Blom. Bij de jeugd wonnen de Limburgse talenten Ties Geraedts en Lotte Frissen. Op de 1/16e afstand was het Powergirl met overall winst voor Pippi Achterberg, die Milou Filemon achter zich liet. Als derde volgde de eerste jongen: Mees Otto.
De Slenken triathlon voor Henk-Jan en Stefanie
Nog een zwembad triathlon in het Drentse De Wijk, maar dat was niet noodgedwongen. Die recreatieve triathlon gaat immers uit van zwembad De Slenken. Het was de derde editie van dit kleinschalige, maar o zo leuke evenement. De winst ging naar het echtpaar Dolsma. Henk-Jan won bij de mannen, Stefanie Bouma-Dolsma bij de vrouwen. Twee bekende atleten uiteraard, toch mooi dat zij ook de kleinere wedstrijdjes afstruinen waar niet meer dan een erebeker te verdienen valt. Henk-Jan was sneller dan Ferdie Witvoet en good-old Peter Visscher. Ronald Koomans en Roy Meinen reikten ook tot in de top vijf. Totaal twintig mannen in de uitslag.
Stefanie – ooit nog voor Nederland uitkomend op het EK marathon – liet Corine Visser en Hilma Buiten achter zich. Daarna volgden Mirthe Hultink en Diana van der Koppel. Astrid Zijlstra – moeder van voormalig juniorkampioene van Nederland Charissa – sloot het rijtje van 16 vrouwen af. Snelste trio bestond uit Tim van Heerde, Koen Harthoorn en Dennis Horst. Ook hier een jeugdserie met als blije winnaars Daan van de Belt en Judith ter Bork.
Alle Nederlanders in Poznan
Dan toch maar de grens over. Te beginnen met de wedstrijd waar we zondag natuurlijk meteen aandacht aan schonken en maandag die fraaie foto’s van winnares Diede Diederiks. We hebben het over de eerste editie van de Ironman 70.3 in Poznan. De Poolse universiteitsstad draait als triathlonlocatie al langer mee. Eerst een aantal jaren als Challenge, daarna Super League Triathlon en nu dus Ironman-brand. In totaal deden 663 atleten mee, waaronder zeven Nederlanders.
Achter Robert Wilkowiecki, Kacper Stepniak en Henrik Goesch behaalde Menno Koolhaas een fraaie vierde plaats, aangevuld met die prachtzege van Diede Diederiks was Nederland dus al zeer succesvol. Dat werd nog versterkt met de winst van Rene Poppe bij de M55 en de tweede plaats van Ironman-wereldkampioene Kyra Meulenberg bij de F25. Diede won trouwens exact een jaar na haar vorige Poolse winst in Warschau, waar toen de Ironman 70.3 plaats had. De Duitse Anne Reischmann strandde op 1,5 minuut, Lottie Lucas van de Verenigde Arabische Emiraten werd derde op 9 minuten.
3 SEPTEMBER: IRONMAN 70.3 POZNAN (POL)
M:
4.Menno Koolhaaas 3.47.25
79.Rene Poppe 4.34.48 (1e M50)
92.Lionel Wille 4.40.42 (17e M40)
136.Ruud Hadders 4.52.56 (28e M35)
255.Jerry Kenbeek 5.15.45 (47e M45)
V:
1.Diede Diederiks 4.10.07
14.Kyra Meulenberg 4.39.14 (2e F25)
5150-races
De 5150 Poznan was het bijprogramma. Dubbele Poolse winst voor Tomasz Slupik in 2.01 en Agnieszka Gadomska in 2.18 uur. Ook hier nog een Nederlander: Thomas Bisschop finishte 98e, daarmee tiende M25. Ook in het Filipijnse Davao was een 5150-race onder het IM-label. Daar wonnen Joshua Alexander Ramos en KC Jou Garcia, allebei uit het gastland. Voor Marvin Cijntje uit Nederland was een 163e plaats weg gelegd in 3.50 uur.
We sluiten deze WTJ af met twee prachtige foto’s. Omdat ze zo mooi zijn, hebben we ze een titel gegeven.
VLECHTJESDAG IN LONDEN
NAGELROOD IN BODEGRAVEN